Apple, MagSafe benzeri yeni bir şarj aksesuarı geliştiriyor

Apple, geçtiğimiz yıl ekim ayında düzenlemiş olduğu etkinlikte merakla beklenen iPhone 12 modellerini görücüye çıkarmıştı.

Ek olarak şirket, aynı etkinlikte MagSafe kablosuz şarj teknolojisini de tanıtarak aslen tamamen kablosuz teknolojilere geçeceğinin sinyallerini vermişti.

YENİ BİR ŞARJ AKSESUARI DAHA GELİYOR

İlk olarak  iOS 14.5 beta 2 sürümünde karşımıza çıkan detaylara nazaran Apple, MagSafe benzeri yeni bir şarj aksesuarı geliştiriyor. Analist Mark Gurman, bu bilgiyi doğrulayarak yeni aksesuarın powerbank benzeri bir aygıt olacağını söylemiş oldu.

Telefonun arka kısmında bulunan mıknatıslı düzenek ile uyumlu bir halde çalışacağı belirtilen yeni aksesuarın, kablo derdi olmadan kısa sürede kolay bir halde telefonu şarj etmesi planlanıyor.

apple magsafe

APPLE, KABLOLU ŞARJDAN TAMAMEN VAZGEÇEBİLİR

Apple’ın, 2021 senesinde hiçbir şarj girişine haiz olmayan iPhone 13 modellerini piyasaya sürebileceğini daha ilkin sizlerle paylaşmıştık. Bu iddialar, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyordu.

Analist Jon Prosser tarafınca paylaşılan bilgiler de Apple’ın kablolu şarj girişini iPhone’lardan tamamen kaldıracağı yönünde.

Prosser’a nazaran Apple, tüm modellerden şarj girişini kaldırmanın oldukça tepki çekeceğinin bilincinde. Bundan dolayı ABD’li firmanın, yalnızca bir iPhone 13 modelinden şarj girişini kaldıracağı söyleniyor.
Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here