Ankara'da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu

Ankara’nın Keçiören ilçesinde geçen yıl 13 Eylül’de meydana gelen vakada Keçiören ve Eğitim Araştırrma Hastanesinde anestezi teknikeri olarak çalışan Sevginur (22) ile polis eşi Müslüm Aktaş’ın (27) evinde tabanca sesi duyan komşuları, polise haber verdi.

Takımlar, Sevginur Aktaş’ı silahla başından vurularak yaralanmış halde buldu.

Ağır yaralı olan Sevginur Aktaş, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Eşinin intihar ettiğini öne devam eden Müslüm Aktaş ise gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE TABURCU OLDU

Sevginur Aktaş, yoğun bakımda ortalama 2 ay devam eden yaşam savaşını kazanmıştır.

Aktaş, servise alındıktan sonrasında polise verdiği ilk ifadesinde intihar etmediğini, ailesinin yanına gitmek istediği için tartıştığı eşinin kendisini vurduğunu ileri sürdü.

Hastanedeki tedavisi tamamlanan; sadece başından vurulması sebebiyle beyninin hasar görmesi sonucu yürüyemeyen, görme problemi yaşayan Sevginur Aktaş, engelli sandalyesi ile taburcu oldu.

Ankara da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu  #1

“ACIMADAN VURDU”

Sevginur Aktaş, balayından döndükten sonrasında eşinin ailesine el öpmeye gittiklerini, sonrasında Kırıkkale’deki kendi ailesine de el öpmeye gitmek istemesi sebebiyle münakaşa çıktığını söylemiş oldu.

Aktaş, “Kırıkkale’deki ailemin yanına el öpmeye gitmek istediğim için münakaşa çıktı. Zorla alıkoydu ve sonrasında da acımadan vurdu. ‘Bizde boşanma yoktur’ diyerek vuruldum. ‘Bir kurşun sana bir kurşun bana’ dedi vururken. Asla intiharı kabul etmiyorum. Hem ruhsal hem fizyolojik şiddete uğradım. Kafamdan vuruldum. Beni kanlar içinde battaniyeye sarmışlar ambulansa koyup göndermişler. Ben tek başıma yaşam mücadelesi verdim. Oldukca ağır bir tedavi alıyorum. 22 senedir içmediğim ilacı 5 aydır içiyorum. Ayakta durmakta zorlanıyorum.” dedi.

Ankara da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu  #2

“ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYORUM”

Vaka öncesinde hastanede koronavirüsle savaşım ettiğini özetleyen Sevginur Aktaş, “Koronavirüslü hastalara bakıyordum. İncecik bir damardan 10 tüp kan alıyordum. Bana bunu yapması imkansız. Sırf ‘mesleğim riske girmesin’ diye intihar yalanını uydurdu. İşime gitmek, çalışmak isterim. Bir bayan olarak hiç kimseye muhtaç olmadan ayakta kalayım. Hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamak için uğraştım, bir zalimin kurşununa gitmek istemedim. Bir tek Sevginur olarak değil, intihar adı altında vahşice öldürülen tüm bayanların adına konuşuyorum. Adaletin de yerini bulmasını isterim. Yaşadığım sürece hakkımı savunacağım. Şükürler olsun ben yaşıyorum, adaletin yerini bulmasını isterim. Yarın diğer gün dışarı çıktığında bana bir şey yapmayacağının garantisini kim verebilir?” diye konuştu.

Ankara da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu  #3

“MANİ OLAMADIM BU EVLİLİĞE”

Baba Neşet Ayçiçek, kızının fazlaca acılar çektiğini ve hayatta kalmasının bir mucize bulunduğunu belirterek, şunları söylemiş oldu:

“İlk müdahalede doktorların ‘yüzde 2 yaşama şansı var’ söylediği durumdan bu hallere getirdik kızımızı. Fakat o günden beri hastanelerden çıkamıyoruz. Her gün acı çekiyor. Bir insanı bir odaya hapsederseniz de her gün işkence yapmış olursanız ya her gün o acıları yaşıyor. Benim kızım intihar edecek bir kız değil. Bu sebeple hayatta intihar etmesi için en küçük bir sebep yok. Yaşamı seven, yaşamayı seven bir çocuk. Nişanlılık sürecinde bir ekip ters giden vakalara tanık oldum. Vakası bozmaya çalıştım; fakat engel olamadım bu evliliğe.

Ankara da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu  #4

“HAKKIMIZI ARIYORUZ”

Çocuk aşırı kıskanç. İlk evlendiğimde çocuğum olmadı. 7-8 yıl doktorlarda uğraşarak kızımı buldum. Kızımın yanından bugüne dek ayrılmadım; o benim gözbebeğim, ilk aşkım her şeyden fazlaca seviyorum onu. Ankara’ya atandı Kırıkkale’deki evimi kapattım peşinden geldim. İşine bile ben götürüyordum. Otobüse bile bindirmeye kıyamıyordum. Bu davanın sonuna kadar peşindeyim. Müslüm Aktaş kızımı da bizi de mahvetti. Hakkımızı arıyoruz. Tanrı’a şükür kızım hayata geri döndü başına geleni söyledi. Şu an tekerlekli sandalyede, bacakları zor tutuyor.”

Ankara da polis eşinin vurduğu tekniker taburcu oldu  #5

“AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET ESTİYORUZ”

Sevginur Aktaş’ın Avukatı Arzu Gül ise vaka günü müvekkiline ilkin ruhsal ve fizyolojik sertlik uygulandığını ondan sonra da öldürme kastıyla ateş edildiğini ileri sürdü.

Avukat Gül, “En acı olanı da şu; hiçbir pişmanlık duymuyor. 112’yi dahi aramıyor. Komşuları tabanca sesiyle birlikte kapıya dayanıyorlar. Kendisi bu esnada ellerini yıkıyor bunu kendisi de beyan ediyor. Komşuları ambulansa bindiriyorlar. ‘Kasten öldürmeye teşebbüsten’ ağırlaştırılmış hapis cezası istiyoruz. Telefonunu o gün zorla elinden alıyor, burada yağma suçu oluşuyor, hürriyeti tahdit var, daha öncesinden devam eden bir ekip vakalar var. Biz bu mevzularda savcılığa lüzumlu dilekçelerimizi verdik. Kısa sürede davanın açılacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here