Ankara Üniversitesi ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesince, YÖK Anadolu Projesi kapsamında yürütülecek faaliyetlerin yol haritası belirlendi.

Ankara Üniversitesinden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında eşleşen iki üniversitenin rektörleri başkanlığında, proje çerçevesindeki faaliyetlere ilişkin çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.


Üniversitelerin projede görevli rektör yardımcıları ve öğretim üyelerinin de katılmış olduğu görüşmede konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, projeyle atılacak adımların yalnız eğitim alanında olamayacağını belirtti.

Ünüvar, “Sonucunda ülkemizin iki güzide kentini, ülkemizin başkentiyle bir nevi buluşturmuş olacağız. Ek olarak bu iş birliği bir ihtimal ortak bilimsel faaliyetlere de kapı aralayacaktır. Bunun da ülkemiz açısından fazlaca mühim bulunduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karabulut da üniversitenin 2007’de kurulduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Biz, 13 bin 500 civarında talebesi, 500’den fazla akademisyeni, 9 fakültesi, 5 yüksekokulu, 6 meslek yüksek okulu olmak suretiyle binden fazla çalışanı ile 15 bin kişilik güzel bir aileyiz. Güzel bir kampüsümüz, güzel bir üniversitemiz var. Doğal ki siz değerli üyelerimizin de desteğiyle bilimsel alt yapı ve araştırma alanında fazlaca daha iyi noktalara geleceğiz. Bu projeyle başlamış olan iş birliğinin daha da genişletilerek sürdürüleceğine inanıyorum.”

Rektörlerin konuşmalarının arkasından projede vazife alan rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri, iki üniversite içinde yapılacak çalışmalarla ilgili data alışverişinde bulunmuş oldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sefa Şahin
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here