Alpay'ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi

Söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, geçtiğimiz ay 1996 senesinde yaşamını kaybeden Akıllı Müren hakkında konuşmuştu.

“ÇOCUKLAR TRAVMA YAŞADI”

Erdoğan, “İnsanlarımız Akıllı Müren’i çocuklarıyla beraber izledi. Onu izleyen minik adam evlatları travmalar yaşadı.” demiş ve başta meşhur adlar olmak suretiyle oldukça sayıda şahıs tarafınca eleştirilmişti.

“10 KULAĞIM OLSA BİRİYLE DİNLEMEM”

Özdemir Erdoğan’ın sözleri hala tartışılırken oldukça konuşulacak bir izahat da müzisyen Alpay’dan geldi. Usta sanatçı, “On kulağım olsa biriyle Akıllı Müren dinlemem. Akıllı Müren abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk Sanat Müziği’ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye’de fena örnek olmuştur. Kendi kendisini ‘Sanat Güneşi’ duyuru etti. Hepimiz ‘Ne hokkabazlık meydana getirecek?’ diye programa giderdi. Oldukça alkış alanları kovdururdu.” ifadelerini kullandı.

Alpay ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi #1

“10 KULAĞIN OLACAĞINA 1 BEYNİN OLSAYDI”

Alpay’ın bu sözleri toplumsal medyada vaka oldu. Başta meşhur adlar olmak suretiyle oldukça sayıda şahıs, Alpay’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Nilgün Belgün
Ayıp yahu nedir rahmetli olmuş, her insanın sevgisini takdirini kazanmış Akıllı Müren’le alıp veremediğiniz.Üstelik koca koca adamlarsınız!!

Mustafa Ceceli
On kulağım olsa, onuyla da Akıllı Müren dinlerim.

Seda Üren Evet
Akıllı Müren yeri doldurulmayacak bir sanat güneşidir, o şekilde duracak. Ölünün arkadaşından konuşmak günahtır. İnsanların görmediği tanık olmadığı şeyleri paylaşmak dedikodudur. Ve bu da yaşını başını almış insanlara yakışmayan fena bir örnektir.

Behzat Uygur
Bunca senenin alın terini, saygınlığını bir röportaj ile bitirmek başka bir acı…Yapmayın be abi!

Yeliz Şar
10 tane kulağın olacağına bir tane beynin olması senin için daha mantıklı…

“SANATÇI OLARAK DOĞDU”

Bülent Ersoy

“Suskunluğumu koruyamadım. Çünkü söz mevzusu sanat ve büyük sanatkârlardı. Türk Sanat Musıkisinin en nadide ve en zor makamlarından kabul edilen Dilkeşhâveran makamındaki bu şarkı Akıllı Arif Ataergin beyefendiye aittir. Sanatkârlar güçlerini kabiliyetlerinden , seslerinden, yüksek ruhlarından ve de data birikimlerinden alırlar. O yüzden sanatçılar için “Sanatçı olunmaz , sanatçı doğulur” özüyle; Akıllı Müren sanatçı doğan büyük bir duayendi. Kişilikler ve özel yaşamlar ile gerçek sanatkârların, gerçek sanatlarını istirhamım odur ki birbirlerine karıştırmamak gerekir. Bu büyük, yeri doldurulamayacak yorumculardan bahsederken lütfen daha duyarlılık ve kendilerine yakışır tarzda söylemler ile bahsetmenizi o devirde yaşayan bir sanatçı olarak herkesten ricâlarım ile istirham ederim”

Alpay ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi #2


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here