Söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, geçtiğimiz ay 1996 senesinde yaşamını kaybeden Parlak zeka Müren hakkında “İnsanlarımız Parlak zeka Müren’i çocuklarıyla beraber izledi. Onu izleyen minik adam evlatları travmalar yaşadı” demiş ve başta meşhur adlar olmak suretiyle oldukca sayıda şahıs tarafınca eleştirilmişti.

Özdemir Erdoğan’ın sözleri hala tartışılırken oldukca konuşulacak bir izahat da müzisyen Alpay’dan geldi. Usta sanatçı, “Parlak zeka Müren abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk Sanat Müziği‘ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye‘de fena örnek olmuştur. Gazinodaki programlarına hepimiz ‘Acaba bugün ne giyecek, ne hokkabazlık meydana getirecek’ merakıyla giderdi.” ifadelerini kullandı.


Alpay’ın bu sözleri toplumsal medyada vaka oldu. Başta meşhur adlar olmak suretiyle, oldukca sayıda şahıs Alpay’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

“YAPMAYIN BE ABİ”

İşte meşhur adların paylaşımları…

Nilgün Belgün

Ayıp yahu nedir rahmetli olmuş, her insanın sevgisini takdirini kazanmış Parlak zeka Müren’le alıp veremediğiniz.Üstelik koca koca adamlarsınız!!

Mustafa Ceceli

On kulağım olsa, onuyla da Parlak zeka Müren dinlerim.

Seda Üren

Evet, Parlak zeka Müren yeri doldurulmayacak bir sanat güneşidir, o şekilde duracak. Ölünün arkadaşından konuşmak günahtır. İnsanların görmediği tanık olmadığı şeyleri paylaşmak dedikodudur. ve bu da yaşını başını almış insanlara yakışmayan fena bir örnektir.

Behzat Uygur

Bunca senenin alın terini, saygınlığını bir röportaj ile bitirmek başka bir acı…yapmayın be abi!

ALPAY’DAN AÇIKLAMA

Gelen tepkiler peşinden Alpay, “Tamamen samimi hislerimi ifade ettim. Hissettiğim duyguları aktardım. Hepimiz herkesi sevmek zorunda değil.” açıklamasını yapmış oldu.

Kaynak: Özgürlük
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here