Sakarya’nın Geyve ilçesi Orhaniye Mahallesi Çakır Sokak’ta akraba ziyareti neticesinde koronavirüs olay sayısında artış yaşandı. Sokakta 14 kişinin pozitif çıkmış olduğu 7 evde bulunan toplam 33 şahıs, 1 hafta süre ile karantina altına alındı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca evlerin bulunmuş olduğu sokağın yarısı polis ekiplerince giriş ve çıkışlara kapatıldı. Karantinaya alınan evlerin bulunmuş olduğu sokağa giden filyasyon ekipleri, lüzumlu kontrolleri gerçekleştirmiş oldu. Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, vatandaşların besin ve öteki gereksinimlerini karşılamak için karantinanın ilk gününde bölgeye gitti.


33 VATANDAŞ KARATNİNADA

Sokakta görülen olay artışı sebebi ile karantina kararının alındığını ve 33 vatandaşın 7 gün süresince evlerinde kalacaklarını ifade eden Orhaniye Mahalle Muhtarı Erkan Çakmak, “Orhaniye Mahallesi Çakır Sokak’ta 7 evimiz karantinaya alınmış durumda. Ortalama 33 vatandaşımız 7 gün süresince evlerinde karantinada kalacaklar. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca sokağımızda görülen olay artışından sebep bu şekilde bir karar alındı. Sokağımızda ihtiyaç duyulan tedbirler alındı.

Kaymakamlık Toplumsal Yardımlaşma Vakfı görevlileri ve mahalle muhtarı olarak yurttaşlarımızın gereksinimlerini gidermek için buradayız. Genel durumlarında herhangi bir sorun yok. 14 vatandaşımızda pozitif olay görüldü. Şu an için genel durum olarak iyi diyebilirim. Sokak komşuluğundan kaynaklı olabilir, çalışmış oldukları yerlerden kaynaklı olabilir, şu anda kati bir şey söylemek mümkün değil” dedi

Akraba ziyareti pahalıya patladı! 7 evde 33 kişi karantinaya alındı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here