AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir vazife bilmişler” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapmış olduğu yazılı açıklamada, Gara’da 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafınca şehit edilmesinden sonrasında HDP  ve CHP’nin tutumunu eleştirdi. Turan, “HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor. HDP’nin Kandil’le fikri bağları olduğu şeklinde organik bağları da olduğu oldukça açık. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir vazife bilmişler” dedi.


Turan, Gara’da 13 Türk vatandaşının akçakça katledildiğini söyleyerek, “HDP’li yöneticiler sıska bir halde kınamaktan öteye gidemediler. ‘Terör örgütünü lanetliyoruz, kahrolsun PKK’ diye bir şey duyduk mu? HDP ile iş birliği meydana getiren, yol yürüyen CHP ve öteki partiler için de artık nerede durduklarını gözden geçirme vakti. ‘Dostlarımızla iktidar olacağız’ diyen Kılıçdaroğlu’nun, Gara’da insanlarımızın kalleşçe şehit edilmesinden sonrasında hedef alması ihtiyaç duyulan Sayın Erdoğan değil, terörle arasına mesafe koyamayan ‘aziz dostları’ olmalıydı. Sormalıyız, maden operasyon başarısız; 6 senedir CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafınca tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yapmış oldu dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?” diye konuştu.’GEREĞİNİ YAPACAĞIZ'”HDP milletvekilleri genel merkezlerine gider şeklinde Kandil’i kendilerine yol edinmişler” diyen Turan, şu şekilde konuştu:

“Soruyorum, bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var? Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin Meclisi’dir. Ne Avrupa’da ne de dünyanın hiçbir yerinde hiçbir demokrasisinde bunun örneğini göremezsiniz. Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan, terörle savaşım, askeri tezkereler ve sözde Ermeni soykırımı şeklinde hiçbir ulusal meselede Türkiye’nin yanında değiller. Meclis’te imzalanan ortak hiçbir bildiriye imza atmadılar. Türkiye partisi olamadıkları şeklinde, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz mevzusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapmış olacaktır. Fezlekeler de Meclise ulaştığında biz gereğini yapacağız.”


ANKARA, –




Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Meltem Öztürk




Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here