Twitter’da Mert Yaşar adlı bir kullanıcı tarafınca AK Parti Grup Başkanvekili Hasret Varlıklı için sarf edilen “Cumhurbaşkanlığı kabinesine ilk gece hakkı verilse, Hasret Varlıklı gagasını kapatır mı?” sözleri büyük tepki topladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Devreye giren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan meydana getirilen açıklamada, “Bir toplumsal paylaşım sitesinde, Mert Yaşar adlı kullanıcı tarafınca Tokat Milletvekili Hasret Varlıklı’e yönelik sarf edilen sözler sebebiyle cumhuriyet başsavcılığımızca resen soruşturma başlatılmış olup şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa yönerge verilmiştir” denildi.


Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma soruşturma! Siyasilerden tepki yağdı

ŞENTOP: HESABI SORULMALIDIR

Meydana getirilen paylaşıma fazlaca sayıda isim ise tepki gösterdi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Varlıklı’e yönelik toplumsal medyada meydana getirilen paylaşımı kınadı. Meydana getirilen çirkin ve alçakça saldırıyı lanetlediğini belirterek, “Bu tür alçaklıkların hesabı hukuk içinde ne olursa olsun sorulmalıdır ki hakaret ederek iş yaptığını sanan kirli ve habis karakterlerin hak ettikleri cezayı aldıkları bilinsin.” ifadelerine yer verdi.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Grup Başkanvekili Hasret Varlıklı hakkında meydana getirilen paylaşımı alıntılayıp “Bağımsız Türk yargısından bu Mert Yaşar denen mahlukun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bu haysiyetsizlik karşısında acaba karşıcılık ne meydana getirecek? Kuvvetle olası kafasını kuma gömecek. Takip edeni olacağız…”

ADALET BAKANI GÜL: AHLAKSIZ VE SEVİYESİZ SALDIRIYI KINIYORUM

Hakkaniyet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasında, “Toplumsal medyada türeyen ahlaksızlık ve saygınlık suikastleri her geçen gün sertliğini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Hasret Varlıklı Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği her neyse yapmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: HESABI SORULACAKTIR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Grup Başkanvekilimiz Hasret Varlıklı’i hedef alan bu ahlaksız ve saldırgan dil hepimiz tarafınca lanetlenmelidir. Bu dili kullanabilen birinin her türlü kötülüğün peşinden koşacağına kuşkumuz yok. Kötülüğün ahlaksız dilini mahkum ediyoruz. Grup Başkanvekilimiz Hasret Varlıklı’e çirkin ve ahlaksız bir üslupla saldıranları kınıyoruz. Bu saldırılara siyasal olarak hakettiği cevabı vermeye devam edeceğiz. Hukuk önünde bu çirkinliklerin ve ahlaksızlıkların hesabı sorulacaktır” dedi.

AK Parti'li Özlem Zengin hakkındaki çirkin paylaşıma soruşturma! Siyasilerden tepki yağdı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here