AK Parti’de İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak‘ın tekrardan aday olamayacağını açıklamasıyla yeni İstanbul İl Başkanı’nın kim olacağı merak mevzusu oldu.

BAYRAM ŞENOCAK YENİDEN ADAY OLMADIĞINI AÇIKLADI

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini başka bir dava arkadaşına devredeceğini deklare etti.


AK Parti kongrelerinin daima bir bayram havasında gerçekleştirildiğini ve kongrelerin bir bayrak yarışı bulunduğunu belirten Şenocak, “9 Şubat 2018 tarihinde liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle atandım. 6 Mayıs 2018 tarihinde meydana getirilen 6. Olağan İl Kongresinde delegelerimizin teveccühü ile seçildiğim AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevimi 7. Olağan Kongremizde başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna saygıyla duyururum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu iddiası
Osman Nuri Kabaktepe

“İSTANBUL İL BAŞKANI OSMAN NURİ KABAKTEPE OLUYOR”

Bu gelişmenin peşinden kulislere yansıyan bilgilere bakılırsa; AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı’nın Osman Nuri Kabaktepe olduğu açıklandı. Mevzuyla ilgili toplumsal medyadan bir paylaşım meydana getiren Habertürk sunucusu ve gazeteci Mehmet Akif Ersoy, “AK Parti İstanbul il Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oluyor.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu iddiası

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Yazar, STK yöneticisi ve siyasetçi olan Kabaktepe, 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonrasında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Erdem Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Mutluluk Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak vazife yapmış oldu. 2004 mahalli seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan talibi oldu, seçilemedi.

Mutluluk Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak vazife yapmış oldu.2016 senesinde Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babası.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu iddiası
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here