Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul teşkilatında yenilenme sürecini başlattı.

İlçelerde yaşanmış olan vazife değişimlerinin peşinden sıra il başkanlığı görevine geldi.

Erdoğan, İstanbul’daki bazı belediye başkanları ile bir araya geldi ve yeni isim hakkında istişareler yapılmış oldu.

Görüşmelerin kamuoyuna yansımasının peşinden; AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, kongrede tekrardan aday olamayacağını deklare etti.

Şenocak, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, “24 Şubat Çarşamba gerçekleştireceğimiz AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna duyururum. Liderimiz Sayın @RTErdogan ‘ın öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için Durmak Yok Yola Devam!” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ İSTANBUL, OSMAN NURİ KABAKTEPE’YE EMANET

Bayram Şenocak’ın bu açıklamasının peşinden AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için oklar Osman Nuri Kabaktepe’ye döndü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’u emanet etme sonucu almış olduğu Osman Nuri Kabaktepe, Ulusal Görüş kökenli bir isim.

1 Aralık 1970 senesinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelen Osman Nuri Kabaktepe, Refah Partisi ve Erdem Partisi’nde birçok vazife üstlendi.

MİLLİ GÖRÜŞ KÖKENLİ

Mutluluk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ve Mutluluk Partisi Genel İdare Kurulu üyesi olarak da siyasetin içinde yer edinen Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yüksek istişare kurulu üyesi.

Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekilliği görevini de devam ettiriyor.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Osman Nuri Kabaktepe’nin göreve geleceğini Twitter hesabından deklare etti.

“ADAYIMIZ BELİRLENMİŞTİR”

Kandemir, yapmış olduğu açıklamada, “24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak’a bugüne dek göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da mevzuyla ilgili izahat yapmış oldu ve “7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile İl Başkan talibi olarak belirlenen Osman Nuri Kabaktepe’yi kutlama ediyor, muvaffakiyetler arzuluyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı nda Osman Nuri Kabaktepe dönemi #1

AK Parti İl Başkanlığı nda Osman Nuri Kabaktepe dönemi #2

AK Parti İl Başkanlığı nda Osman Nuri Kabaktepe dönemi #3


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here