Eskişehir’de 16 Şubat’ta İlkay (42) ve Emel Tokkal (41) çifti ile evlatları Zirve’un (4) evlerinde bıçaklanarak katledildiği vakayla ilgili gözaltında bulunan, İlkay Tokkay’ın ilk eşinden olan 19 yaşındaki oğlu Buğra Can Tokkal ile eski çalışanı Mehmet Şerif B. ve esnaf komşusu Ersin D. için ek gözaltı süresi alındı. Şüphelilerin sorguları devam ederken, aralarında Mehmet Şerif B.’nin eşi Armağan B., İlker K., Parlak zeka O., Hakkı B. ve Fesih Y.’nin de bulunmuş olduğu 7 şahıs daha gözaltına alındı.

KAPIDA ZORLAMA YOK

Polis evde yapmış olduğu incelemede, İlkay Tokkal’ın eşi ve oğluyla beraber işyerini kapatıp eve geldiğini, dışarıdan sipariş verip yiyecek yediklerini ve kapıda herhangi bir zorlama olmadığını belirledi. Katil ya da katillerin tanıdık olduğu ihtimali üstünde duran polis, cinayetin işlendiği, kentin en meşhur ve en kalabalık caddesi olan Hamamyolu Caddesi’ndeki tüm güvenlik kameraları ile MOBESE kameralarının görüntülerini incelemeye başladı.

Aile katliamındaki sır perdesi aralanıyor! Polis, eve girip çıkan tefecilerin peşine düştü

KAMERALAR İZLENDİ

Apartman girişindeki güvenlik kameralarında ise olayın olduğu saatlerde, şapkalı, eldivenli ve maskeli bir kişinin, elinde poşetle apartmandan çıkmış olduğu ve taksiyle kent dışındaki bir mahalleye gittiğini belirledi. Polisin bilgilerine başvurduğu, apartmanda oturan komşuların ise vahşetin yaşandığı saatlerde, herhangi bir ses duymadıklarını söyledikleri öğrenildi.

TEFECİ İDDİASI ARAŞTIRILACAK

Sabah’ın haberine bakılırsa cep telefonu dükkanı işleten İlkay Tokkal’ın esnaf komşularıyla da görüşen hususi ekip, garip detaylara ulaştı. İlkay Tokkal’ın dükkanına ara sıra tefecilerin gelip gittiğini öne devam eden esnaf komşuları, bu tefecilerden aralarında “Cenk” ardıyla malum bir tefecinin de olduğu bazılarının, birkaç kez Tokkal’ın evine de gittiğini iddia etti.

Esnaf komşular ek olarak, vahşetten ilkin Tokkal ailesinin evine 2-3 kişinin gittiğini de öne sürdü. Bu bilgiler üstüne, İlkay Tokkal’ın tefecilere borcu olup olmadığını, var ise kimlere borcu bulunduğunu araştırmaya başlamış olan hususi ekip, katliamın hırsızlık için yapılmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.

Aile katliamındaki sır perdesi aralanıyor! Polis, eve girip çıkan tefecilerin peşine düştü


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here