Son dakika… AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yapıyor

[ad_1]

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yapıyor

AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Burada sadece birtakım vekalet, enerji savaşlarına, güç ilişkilerine dönük olarak terör örgütlerinin çeşitli hareketleri sözkonusudur. DEAŞ’a karşı hareket ediyor diye PKK’yı meşrulaştırılan, yarın bir gün başka bir terör örgütüne karşı olduğu için DEAŞ’ı meşrulaştıracaklardır.

Terör örgütü mevzi kaybettikçe siviller, tarihi kültürel yapılar hedef alıyor diye propaganda yapmaktadır. Geçmişte Mehmetçiğe, TSK’ya bu yönde atılan iftiraların hepsi tek tek çürütülmüştür. Bu propagandaların en çok müşteri bulduğu yerler terör örgütlerine destek vermekte çekinmeyen ülkelerdir.

Eren operasyonları 15 ayrı yerde devam ediyor. PKK terör örgütüne çok ağır zaiyatlar veriliyor. Şimdiye kadar DEAŞ’a karşı 570’e yakın, FETÖ’ye 5 bine yakın operasyon gerçekleştirilmiştir. TSK, Emniyet, Jandarma personelimiz kahramanca görevinin başındadır.

Her geçen gün berraklaşan şey şudur, bazı ülkeler geçmişte Afganistan’da yaptıkları gibi terör örgütlerini vekalet savaşları olarak kullanarak bir sonuca varmayı düşünüyorlar. Bütün bu gelişmelerin varacağı hiçbir yer yoktur. Terör örgütüne destek verenler sadece bu utançla karşı karşıya kalacaktır.

“MÜZİSYENLERE DESTEK SÜRECEK”

Pandemi çerçevesinde çeşitli tedbirler alınıyor. Burada istiyoruz ki herkes olumlu etkilensin. Bu çerçevede çeşitli sektörlere Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla destek devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın sanatçı, tiyatrocu ve müzisyenlere verdiği destek önemlidir. ‘Müzik Susmasın’ projesi kapsamında bu destekler müzisyen arkadaşlarımıza ulaştırılıyor.

Müzisyen arkadaşlarımıza destek sürecektir. Tüm sanatçı arkadaşlarımızın mesajlarını aldığımızı, seslerini duyduğumuzu ifade etmek isterim. Tiyatrolarımıza verilen destek önemli. Şimdiye kadar 37 milyon destek sağlandı. 1 Temmuz-20 Eylül tarihleri arasında 25 milyon turne desteği olacak.

Müzik sendikası, müzik birlikleri, müzik dernekleri bu listeleri bize gönderiyor. Daha fazlası için gayret ediyoruz. İnşallah bu dönemi de atlattıktan sonra müzisyenlerimizle özgür bir şekilde eski günlerdeki gibi buluştuğumuz ortamlara kavuşmayı temenni ediyoruz.

“SAVUNMA SANAYİNDE GELİNEN YER…”

Türkiye’nin savunma sanayinde geldiği yer açısından önemli haberler çıkıyor. Türkiye’nin İHA ve SİHA’lar yoluyla savaş yöntemlerini nasıl değiştirdiğini, nasıl bir üstünlük ortaya çıkardığını Türkiye karşıtı ülkelerin bile bunlara sahip olmak istediğine dair uluslararası medyada çok sayıda analiz çıkıyor.

Türkiye’nin ilk uçak gemisi Anadolu’nun yapımı süratli biçimde devam ediyor. Bir amfibi hücum gemisi sınıfına giren Türkiye’nin ilk uçak gemisi olacak. En önemlisi bu geminin hava platformunda İHA’lar ve SİHA’lar için de platform söz konusu olacak. Böylece Ege ve Akdeniz’de, Pasifik’te Türkiye açısından stratejik üstünlük sağlayıcı zemine kavuşmuş olacak. Aynı zamanda doğal afetler için de kullanılacak. İçinde ameliyathaneler olacak. Yüzde 70’e yakın unsurunun yerli olarak gerçekleşmesi bekleniyor. 200’e yakın firmanın katkı sağladığını belirtmek isterim.

“SAYIN EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİNİN ÖNCÜLÜNDE ÇEVRE DUYARLILIĞI İLE PROJE ÜRETİLİYOR”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız gündem olan konuları yakın bir şekilde takip ediyor. Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde birçok çevre duyarlılığı ile proje üretiliyor. Atık meselesiyle ilgili olan proje bunlardan en önemlisi. BM tarafından atık alanında atılı şehirler küresel şampiyonu ödülü sayın Emine Erdoğan hanımefendiye verildi. Bu ödül ilk kez Emine Erdoğan hanımefendiye verildi.

Türkiye’nin bu konularda yaptığı öncülüğün takdir edilmesi, model oluşturması, ilham kaynağı oluşturulması son derece önemli. Emine hanım neslimiz iklimiz krizini kriz olmaktan çıkarabilecek son nesildir diyerek bunun önemini bir kere daha vurgulamış oluyor. İnşallah dünyanın başka şehirlerin de aynı modelleri uygulayarak mücadeleye destek vermelerini ümit ediyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir