12 Dev Adam, 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’ndaki beşinci maçında İsveç ile karşılaştı.

Akatlar’daki karşılaşmaya iyi süregelen İsveç oldu sadece çeyrek sonunda 8-0’lık bir seri yakalayan Türkiye ilk periyodu 18-17 önde kapattı.


İkinci çeyrekte Alperen Şengün’ün yanı sıra Shane Larkin ve Melih Mahmutoğlu ile sayılar kabul eden milliler, savunmasıyla üstünlüğünü korudu ve devreye 39-35 önde girdi.

İsveç, ikinci yarının başlangıcında öne geçmeyi başarsa da rakibine erken karşılık veren ay-yıldızlılar, son 10 dakikaya 62-57 önde girdi.

Son çeyrekte oyunun kontrolünü eline alan A Ulusal Ekip farkı 11’e kadar çekmeyi başardı. Maçın son anlarında üstünlüğünü sakınan 12 Dev Adam parkeden 88-80 skorla galibiyetle ayrıldı.

Milliler’de Alperen Şengün 24, Buğrahan Tuncer 19,Sertaç Şanlı 14, Shane Larkin 9, Melih Mahmutoğlu 9 sayı ile oynadı. İsveç’te ise Jonas Jerebko 21, Simon Birgander 19 sayı üretti.

SIRADAKİ RAKİP HIRVATİSTAN

İstanbul’un ev sahipliğinde corona virüs pandemisi sebebiyle fanus düzeninde meydana gelen organizasyonda D Grubu mücadelesi, 22 Şubat Pazartesi günü Türkiye-Hırvatistan ve İsveç-Hollanda maçlarıyla tamamlanacak. A Ulusal Ekip’ın Hırvatistan karşılaşması saat 20.00’de başlamış olacak.


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here